pstk

Opis forum


#1 2011-11-13 11:54:12

adm_pstk

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 22
Punktów :   

Nakrec Wiersz

Wiersze i regulamin konkursu pod: http://biuroliterackie.pl/imprezy/imprezy.php?site=a00

Teraz zasadnicze pytanie. Czy robimy to jako jedna juz grupa? Fajnie by bylo sie zgrac jako druzyna i zobaczyc co kto potrafi, ale...

Jest to duze "ale". Ma byc to krotka forma, przy ktorej cala ekipa absolutnie nie bedzie w stanie uczesniczyc, a 12 osob do pomocy na planie, to po prostu tlok i zamieszanie.
Stad moja propozycja. Jako, ze na konkurs jedna grupa, moze wyslac tylko jeden film, zrealizujmy kilka utworow, a pozniej jako grupa obejrzyjmy je, ocenmy i podzielmy krytyka, przed wyslaniem ich na konkurs. W ten sposob jako grupa bedziemy sie wspierac i motywowac i jednoczesnie kazdy bedzie mial okazje brac czynny udzial w produkcji. Nie oznacza to bynajmniej, ze w grupie B, nie moze byc ktos z grupy A.
Wybierzmy jakies wiersze i rzucmy pomyslami. Wezmy sie do tworzenia



Moj pomysl do realizacji wiersza:

Film zaczyna sie blackiem. Slychac szuranie nog po drewnie (krzesle) i po chwili zapala sie zarowka. Widzimy bardzo ciasny plan, ktory nie pokazuje otoczenia. Tylko twarz faceta. Taka zaniedbana, z zamyslonym usmiechem.
Ujecie na dlonie. Zabrudzone paznokcie, eglebokie rysy. W rekach fotografia mlodego chlopca.

Scena z przeszlosci. Dziecko wchodzi do pokoju. Mowi cos do ojca. Ogladamy to jakby z jego perspektywy, jego oczyma. Nie jest w stanie nic odpowiedziec. Obraz rozmywa mu sie, przed oczyma przesuwa sie butelka z wodka. Widzimy jak chlopiec wybiega z pokoju (cos biorac ze soba z pokoju? Moze pistolet faceta? Moze jest policjantem, czy cus takiego?) Obraz znow sie rozmywa, zamkniecie oczu i ciemnosc...
Potem widzimy twarz mezczyzny. Usta mu drza. Oczy sa szkliste.

Znow dziecko, tym razem w jakiejs ciemnej klatce schodowej, czy pomieszczeniu. Ujecie zza plecow. Dziecko czemus sie przyglada, obraca w dloniach. Pozniej podnosi to do gory i slyszymy strzal. Zanim odglos strzalu przeminie nastepuje znow wyciemnienie.

Bardzo bliskie ujecie oczu faceta. Pierwsza lza plynie. Za nia nastepna.

Szeroki plan. Facet stoi na krzesle z lina (kablem?) dookola glowy. Zaniedbany, wokol ten sam pokoj jak w ujeciu z wchodzacym dzciekiem, ale w totalnym chaosie.

Polzblizenie. Widac, ze czlowiek buja krzeslo, zeby je wywrocic.
Odglos padajacego krzesla i naprezajacej sie liny.

Ciasny plan. Dlonie bez zycia wypuszczajace fotografie. Kamera ja sledzi, az ta spadnie na podloge. To jest ostatni obrazek z filmu. Na fotografii usmiechniete dziecko.

Klimatyczne swiatlo, ostre, z golej zarowki. Ma pokazac biede i jednoczesnie wyostrzyc rysy.

Podczas scen slychac tez slowa wiersza. W ujeciu tuz przed smiercia glownego bohatera, wypowiada on bardzo cicho ostatnie slowo wiersza - przepraszam.

To taki szkic. Jesli ktos ma uwagi prosze o wypominanie

Offline

 

#2 2011-11-13 12:48:45

Jaca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 10
Punktów :   

Re: Nakrec Wiersz

Dokładnie. Proponuję zrobić kilka grup i zrobić kilka filmów (trzy, cztery?), które będą nawiązywać do tego co wymyślił Piotrek. Będą "chodzić" razem jak i osobne etiudy (coś jak Trzy Kolory Kieślowskiego). Możemy nazwać grupy różnie, np. "Usta", "Oczy", "Dłonie" (to tylko propozycja). Wszystko będzie pod szyldem naszego stowarzyszenia. Na konkurs oczywiście damy oddzielnie. Będziemy mieli na wstępie portfolio. Co Wy na to?
Nie chciałbym, żeby ktoś źle to odebrał, ale Tak jak Piotrek wspomniał ,nie ma sensu, żeby tak małymi projektami zajmowało się kilkanaście osób. Robiąc kilka etiud wykażemy się większą kreatywnością..i może to być ciekawa produkcja.
Piszcie jeśli macie jakieś zastrzeżenia.
Pozdrówy
Jaca

Offline

 

#3 2011-11-13 22:50:10

Jan Neron Cameron

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-10
Posty: 7
Punktów :   

Re: Nakrec Wiersz

Nie chcę się wymądrzać ale żeby ocenić która realizacja ma większe szanse powodzenia można już określić na etapie scenariusza. Jestem za tym by działać zespołowo i na zewnątrz występować jako stowarzyszenie a nie prywatne osoby ale w tym przypadku zgadzam się ze skierowamie na plan większej ilości osób niż wynika ze zdrowego rozsądku bądź scenariusza mija się z celem i może utrudnić realizację. Dlatego jeśli pojawi sie więcej niz jedna ciekawa propozycja proponuję by wysłać pozostałe filmy jako produkcje niezależne. Oczywiście wewnętrznie będziemy je traktować jako prace własne SFORY. Nie jestem zwolennikiem robienia  sobie a muzom, na tzw. "półkę" Mały poziom motywacji. No musi byc jakaś "marchewka"!

Offline

 

#4 2011-11-14 00:00:18

Jaca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 10
Punktów :   

Re: Nakrec Wiersz

O to mi właśnie chodziło:)

Offline

 

#5 2011-11-14 00:09:12

adm_pstk

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 22
Punktów :   

Re: Nakrec Wiersz

Widze, ze SFORA juz sie przyjmuje

Czas jest bodajze do stycznia 2012 z nadsylaniem prac. Niby duzo czas, a jednak wcale nie tak duzo. Poszperam na dniach w sieci i moze znajda sie jeszcze jakies godne uwagi konkursy. Najlepiej by bylo, zeby ten sam film mozna bylo wyslac w kilka miejsc...

Offline

 

#6 2011-11-14 00:15:20

maciej.slupski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 14
Punktów :   

Re: Nakrec Wiersz

ja też popieram. Jeśli etiudzie potrzeba trzech osób. To 15 trudno będzie znaleźć zajęcie, chociaż jeśli ktoś jest chętny by potrzymać światło czy przenieść statyw to świetnie. Kilka osób na pewno się przyda i nie zawadzi. Tym bardziej że komuś z grupy może się jakiś inny wiersz spodobać i jeśli będzie go czuł to łatwiej go zrealizuje. Reszta na pewno pomoże. Kilka filmów zwiększy szanse i przy okazji powiększy portfolio.

Offline

 

#7 2011-11-15 20:02:42

aga.ł

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-11
Posty: 9
Punktów :   

Re: Nakrec Wiersz

adm_pstk napisał:

Tylko twarz faceta. Taka zaniedbana, z zamyslonym usmiechem.
Ujecie na dlonie. Zabrudzone paznokcie, eglebokie rysy. W rekach fotografia mlodego chlopca.

To teraz ja dodam coś od siebie
Jestem w stanie faceta trochę postarzyć. Widzę tutaj dodatkowo takie brudne, przetłuszczone włosy.

adm_pstk napisał:

Znow dziecko, tym razem w jakiejs ciemnej klatce schodowej, czy pomieszczeniu.

Nasza klatka jest ostro meliniarska i obdrapana.

Pozdr.

Offline

 

#8 2011-11-15 23:39:56

adm_pstk

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 22
Punktów :   

Re: Nakrec Wiersz

Super, dzieki za info Moze jeszcze jakis namiar na pokoj o niskim standardzie (stare meble, dawno nie odswiezane sciany itp)?

Offline

 

#9 2011-11-16 00:59:34

maciej.slupski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 14
Punktów :   

Re: Nakrec Wiersz

Jeśli chodzi o lokację to być może mam coś dostępnego. Nie wiem tylko czy jeszcze wygląda to tak jak pamiętam.

Offline

 

#10 2011-11-16 14:47:49

aga.ł

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-11
Posty: 9
Punktów :   

Re: Nakrec Wiersz

adm_pstk napisał:

Super, dzieki za info Moze jeszcze jakis namiar na pokoj o niskim standardzie (stare meble, dawno nie odswiezane sciany itp)?

Moi rodzice maja dom pod bialym gdzie jest taka stara kuchnia, nie wiem czy ojciec tam ostatnio nie zrobił niczego ale generalnie jest kilka starych pokoi, gorzej by było z meblami, generalnie to trzeba by bylo na mały rekonesans tam podjechać i zobaczyć.

Offline

 

#11 2011-11-16 17:09:41

adm_pstk

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 22
Punktów :   

Re: Nakrec Wiersz

Jestem za. Meble w razie czego mozna nawet przyciagnac. Nie trzeba tam wiele rzeczy. Mam jedna lokacje zalatwiona jak cos. Nie jest jednak idealna (blok w starym budownictwie) i dostepna dopiero od 28 listopada. Sprawdzam tez druga mozliwosc - dom w wasilkowie. Ale to tez zajmie ze 2, 3 dni zanim sie dowiem. Jakies szanse na znalecienie dziecka do scenek? Tu niestety moje mozliwosci organizacji trafily na solidny mur

Offline

 

#12 2011-11-16 19:46:19

aga.ł

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-11
Posty: 9
Punktów :   

Re: Nakrec Wiersz

Wysłałam Ci na fb jakies pierwsze lepsze foty z domu.
nie wiem tylko jak tam jest z dostepnoscia wody, pradu itp. prad chyba juz jest bo tato robi juz tam remont.
jeśli chodzi o dziecko to mysle ze to bedzie najtrudniejsza sprawa. ja narazie nie mam pomysłow w tej kwestii.

Offline

 

#13 2011-11-23 17:16:16

adm_pstk

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 22
Punktów :   

Re: Nakrec Wiersz

Przyszedl mail z potwierdzeniem rezerwacji. Nie zostalo nic innego, jak stworzyc

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.karchow.pun.pl www.bakuganfunpbf.pun.pl www.lksmordarka.pun.pl www.rpsite.pun.pl www.factornine.pun.pl